„Jakość naszego związku decyduje o jakości naszego życia.“

– Esther Perel

„Jakość naszego związku decyduje o jakości naszego życia.“

– Esther Perel

honorata rauss relationship coaching

Z moim obecnym mężem wchodziliśmy w nasz nowy drugi związek pełni euforii, zaufania i nadziei, że tym razem już wiemy o co w tym tańcu we dwoje chodzi i nie popełnimy takich błędów, które mogłyby zaszkodzić naszemu związkowi. Wydawało nam się, iż jesteśmy o wiele bardziej świadomi, dojrzali i gotowi na nową, wspólną drogę.

Z czasem okazało się, że świadomi i dojrzali byliśmy tak naprawdę tylko w tych obszarach, które nas w poprzednim małżeństwie szczególnie zraniły. Tutaj już dokładnie wiedzieliśmy, jakiego błędu już drugi raz nie popełnimy, gdzie nie pozwolimy na przekroczenie granic.

Teraz – z perspektywy czasu – wiemy, że w tamtym czasie powinniśmy byli postawić sobie o wiele więcej pytań, po to, aby odpowiadając na nie dokładnie uzmysłowić także sobie samemu, kim ja teraz tak naprawdę jestem, kim chcę być w przyszłości, jakie mam wartości, cele, czym jest dla mnie wolność, co oznacza dla nas życie w związku monogamicznym, gdzie dla kogo zaczyna się niewierność,  co rozumiemy pod pojęciem zaufanie, czym jest dla nas kontrola….Te i wiele innych pytań postawiliśmy sobie dopiero podczas przeżywania kryzysów małżeńskich i życiowych.

I to właśnie ta Moc Pytań, które zostały głośno postawione, które nie pozostały  bez odpowiedzi były i są dla mnie nadal największą siłą do działania i najlepszym motorem do zmiany swojego życia. I to właśnie pytania są moim narzędziem w pracy jako coachKA.

Poprzez zadawanie odpowiednich pytań pomagam moim klientom*ką spojrzeć na wszystkie perspektywy danego kryzysu, danego wyzwania i pomagam uzyskać jasność w podejmowaniu decyzji i w odróżnianiu prawdziwych motywów od „pseudo” motywów.

Moje wsparcie jest często jak oświetlenie latarką na te aspekty, które są u ciebie w tym momencie życia, może w tym chaosie emocji chwilowo niedostępne lub  zaciemnione.

Jestem mamą nastoletniego syna, a wchodząc w związek z moim obecnym mężem zyskałam w mojej rodzinie trójkę wspaniałych dzieci,  które w tej chwili są już dorosłe.

Moją podróż rozwoju osobistego rozpoczęłam krótko przed czterdziestką, a moimi głównymi inspiratorami byli i nadal są niemieccy mentorzy tacy jaki Laura Malina Seiler, Robert Betz, Veith Lindau oraz w obszarze związków miłosnych amerykańscy terapeuci tacy jak Esther Perel czy tez John Gottman. 

Coaching jest dla mnie życiem według wartości, za którymi podążam, to dla mnie spójność pomiędzy tym co myślę, czuję i robię. 

Ja przekazuję tobie tą wiedzę, tą ekspertyzę i to doświadczenie, którą do tej pory zdobyłam, abyś nie musiał*a przechodzić przez każdy ból i przez każde doświadczenie osobiście.

Rozpoczynam w naszym społeczeństwie rozmowę tam, gdzie ona się zazwyczaj kończy…rozmowę na temat rozczarowań w związku, zdrady, niewierności, kontroli… 

  • Pomagam wszystkim dotkniętym zdradą i głębokimi zranieniami, w uzmysłowieniu sobie, że nie są w tym temacie sami i że zdrada jest bardzo często początkiem nowego, lepszego, bardziej autentycznego związku i to często z tą samą osobą. 
  • Pomagam parom w zrozumieniu tego co się stało w momencie, gdy zdrada wychodzi na światło dzienne i daniu drugiej szansy na stworzenie lepszego, bardziej szczerego i spełnionego związku. 
  • Wspieram także osoby, które poddają w wątpliwość koncept monogamii lub chcą otworzyć seksualnie relacje na zrozumieniu motywów, na możliwe ryzyka i odróżnienie faktów, emocji i „pseudo“ powodów od prawdziwych powodów. 
  • Osoby, które tkwią w dramatycznym romansie znajdą u mnie wsparcie,  oddzielenie emocji od faktów, uporządkują swój chaos życiowy i będą w stanie zrozumieć co się tak naprawdę dzieje.  
  • Wspieram osoby, które zakochały się poza związkiem i są w całkowitym dramacie emocjonalnym, uporządkować myśli, emocje, fakty 
  • Moi klienci*ki nie podejmują decyzji o rozstaniu w emocjach bycia zakochanym, emocjach „tymczasowych“  tylko krok po kroku poznają kim jestem, czego od życia i związku chce i jaka jest droga, którą chce w życiu iść.
  • Pomagam ludziom będącym w procesie: „should I stay or should I go“ w podjęciu właściwej decyzji, chcę pomóc uniknąć „szybkiej ucieczki“, aby pozbyć się bólu,  a popracować nad tym czego tak naprawdę chce, jaki są moje wartości i wyzwania z tym związane. 
  • Pracuję z tymi, którzy są gotowi do wyjścia z roli ofiary i chcą przejąć odpowiedzialność za to co robią lub czego nie robią w swoim życiu. Jestem przekonana, że zawsze można wyjść z roli ofiara czy kata – nawet jeśli czasami oznacza to, że akceptuje (nie mylić z toleruje) to jaki jest mój partner*ka i pozostając świadomie w takiej relacji kończę ciągle użalanie się nad sobą. Akceptacja wymaga także wysiłku – pracy mentalnej i w tej pracy także cię będę wspierać. 

Jeśli chcesz „wrócić do miłości“ po zdradzie, kryzysie i mieć spełniony i szczęśliwy związek, nie zmieniaj (jeszcze) partnera / partnerki  – zmień najpierw siebie, swoje przekonania, stań w swojej prawdzie! 

My ludzie mamy ten cudowny dar, że możemy wstać po upadku, wyciągnąć wnioski, wyleczyć rany i silniejsi iść do przodu. 

Nie czekaj aż samo się wyleczy – same leczą się tylko małe rany i małe nacięcia na skórze… duże rany potrzebują uwagi i wyleczenia.

Po zdradzie wasz pierwszy etap związku się właśnie zakończył….czy jesteście gotowi na rozpoczęcie drugiego etapu?

Jeśli tak, skontaktuj się ze mną a pomogę Ci w kształtowaniu nowej rzeczywistości. 

Jeśli czujesz, że to jest ten moment, w którym chcesz zgłębić temat siebie i swojej relacji (szczególnie tej samej ze sobą/samego ze sobą) i jak wpływa ona na Twoje relacje z partnerem/partnerką, skontaktuj się ze mną i umów się na sesję 1:1. Prowadzę również sesje dla par.

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego oraz zaobserwuj mnie na moich kanałach w mediach społecznościowych:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko